Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Z cmentarza do kolegiaty. Droga Krzyżowa w Skalbmierzu

piątek, 15 kwietnia 2022 10:15 / Autor: Michał Łosiak
Z cmentarza do kolegiaty. Droga Krzyżowa w Skalbmierzu
Z cmentarza do kolegiaty. Droga Krzyżowa w Skalbmierzu
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w Wielki Piątek o godzinie 20.30 z Cmentarza Parafialnego w Skalbmierzu wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa. Wierni zakończą nabożeństwo w kościele św. Jana Chrzciciela.

Ta wyjątkowa Droga Krzyżowa ma już długą tradycję.

– Od kilkunastu lat w naszej parafii Wielki Piątek to wyjątkowy czas dla całej wspólnoty. Nabożeństwo rozpoczniemy przy grobach partyzanckich i przejdziemy przez alejki cmentarne powierzając w szczególny sposób w modlitwie wszystkich tam spoczywających, jak również zmarłych, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Wierni przychodzą ze świecami, pochodniami, a towarzyszą nam strażacy. Czytane są rozważania, a wszyscy śpiewamy pieśni wielkopostne. Atmosfera modlitwy, budowania więzi po czasie epidemii jest bardzo ważna. Chcemy na nowo odkrywać relacje, które przez pandemię zostały ograniczone – tłumaczy ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu.

Udział w nabożeństwie wezmą również uchodźcy.

– Po przyjściu do świątyni odbędzie się adoracja w Grobie Pańskim. Piękną tradycją jest warta honorowa pełniona przez strażaków. W tym roku posłuchamy także śpiewu uchodźców z Ukrainy, których gościmy na terenie naszej parafii. Zaśpiewają kilka pieśni w języku ukraińskim i polskim – dodaje ks. Marian Fatyga.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO