Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wesoły i słodki piknik w Pietraszkach

sobota, 10 czerwca 2023 18:45 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wesoły i słodki piknik w Pietraszkach
Wesoły i słodki piknik w Pietraszkach
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Na przybywających do kieleckich Pietraszek czekał grill, słodkości, warsztaty, wspólne śpiewanie i zabawa. Przed Domem imienia Jana Pawła II odbyło się Czwarte Pietraszkowe Spotkanie Integracyjne, organizowane przez Fundację Gramy z Tobą.

– Spotykamy się z całym środowiskiem osób niepełnosprawnych, naszych pracowników, rodzin, ale też wszystkich, którzy chcą z nami być i nas wspierają. Spotkania cieszą się dużym, jak na nasze warunki, zainteresowaniem, przychodzi około dwustu osób. Wielu kielczan nie widziało jeszcze tego miejsca, więc z zainteresowaniem przyjeżdżają- mówił ksiądz Witold Janocha, prezes fundacji Gramy z Tobą.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się własnoręczne wypieki pracowników Manufaktury Pietraszki, oprócz nich sprzedawano także własnoręcznie wykonane ozdoby, torby i pocztówki. Każdy z gości mógł liczyć na ciepłe dania z grilla, lody i napoje. Można było sprawdzić swoje siły w grze w szachy, a także zaśpiewać piosenki turystyczne przy akompaniamencie grupy  „Pośpiewuchy”.

Ambasadorem wydarzenia była wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

– To stworzone wspólnymi siłami wyjątkowe miejsce na ziemi. To Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracują osoby z niepełnosprawnościami wspólnie z opiekunami. Aktualnie pracuje około 52 osoby, a więc można powiedzieć, że to już średni zakład pracy. Urząd Marszałkowski i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej wspiera tego typu miejsca, warto też żeby były organizowane takie pikniki jak dziś.

Duże znaczenie spotkań podkreślił Michał Wrona, Świętokrzyski Rzecznik ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

– To ważne spotkania, na takich wydarzeniach można się najlepiej poznać, spędzić przyjemnie czas. Jest tu gościnna atmosfera, zbiera się dużo ludzi.

Zwieńczeniem spotkania był koncert Andrzeja Kornickiego i Dominiki Żukowskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO