Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu świętego Józefa

poniedziałek, 26 kwietnia 2021 13:17 / Autor: Beata Kwieczko
W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu świętego Józefa
W sobotę rozpocznie się peregrynacja obrazu świętego Józefa
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W najbliższą sobotę, 1 maja, będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa - patrona ludzi pracy. Tego dnia na Mszy świętej w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny na kieleckim Szydłówku biskup kielecki Jan Piotrowski poświęci 40 kopii obrazu św. Józefa, które będą peregrynować po diecezji kieleckiej.

Ks. Jan Iłczyk, kustosz Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny i proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, podkreśla, że obecny rok jest wyjątkowy dla parafii św. Józefa, ale również dla całej diecezji.

– Mamy Rok Świętego Józefa i Rok Świętej Rodziny, dlatego ksiądz biskup ordynariusz zwrócił się do naszej wspólnoty parafialnej, abyśmy przygotowali uroczystość ku czci świętego Józefa, która będzie też świętem całej diecezji. 1 maja na Mszy świętej o godzinie 11 ksiądz biskup poświęci 40 kopii obrazu Świętego Józefa z naszego Sanktuarium, które wręczy delegacjom parafii i rozpocznie się nawiedzenie obrazu we wszystkich parafiach naszej diecezji – mówi ks. Jan Iłczyk.

W sobotniej uroczystości weźmie też udział Solidarność Ziemi Świętokrzyskiej i poczty sztandarowe. Zgromadzeni będą się modlić w intencji ludzi pracy, bezrobotnych i poszkodowanych w pracy.

Kopie obrazów Świętego Józefa trafią do wszystkich dekanatów diecezji kieleckiej, cztery do zakonów klauzurowych, a jeden do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Peregrynacja w każdej parafii będzie trwać tydzień. – Parafianie będą mogli każdego dnia zbierać się przy obrazie Świętej Rodziny, aby modlić się w różnych intencjach, ale przede wszystkim o uzdrowienie rodziny – dodaje ks. Iłczyk.

Przewodnią myślą nawiedzenia będą słowa "Święty Józefie, Po Drogach Życia Nas Prowadź".

Posłuchaj rozmowy z ks. Janem Iłczykiem:

W związku z peregrynacją, biskup kielecki Jan Piotrowski, skierował do wiernych Słowo. Jego treść można przeczytać TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO