Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO+FOTO] Młodzi spotkali się w Wiślicy

sobota, 15 czerwca 2024 22:16 / Autor: Michał Łosiak
[VIDEO+FOTO] Młodzi spotkali się w Wiślicy
[VIDEO+FOTO] Młodzi spotkali się w Wiślicy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Za nami XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy, które odbyło się pod hasłem „uBOGAceni”. Młodzież wzięła udział w warsztatach, ale nie zabrakło specjalnego przedstawienia, pikniku, świadectwa, pokazów i koncertu. Centralnym punktem była uroczysta Eucharystia.

Mszę Świętą odprawił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W swoim słowie wstępnym Pasterz Kościoła kieleckiego nawiązał do hasła tegorocznego wydarzenia.

– U Boga można otrzymać więcej niż człowiek myśli, kiedy otwiera dla Niego swoje serce. Łaska Chrztu Świętego sprawia, że zawsze jesteśmy usposobieni do podążania za Jezusem. Bywa jednak, że zamiast płynąć pod prąd, płyniemy z prądem. Pan Jezus chce, żebyśmy żyli pięknie, dobrze i czysto – tłumaczył.

Homilię wygłosił ojciec Michał Stec, kapucyn. Zakonnik zwrócił uwagę na wielką wartość życia ludzkiego i konieczność życia w łączności z Chrystusem i Kościołem.

Wydarzenie rozpoczęła jednak wyjątkowa procesja w stronę wiślickiego Grodziska, gdzie uczestnicy obejrzeli specjalne przedstawienie i odbył się symboliczny chrzest.

– Przyjechaliśmy tutaj, bo lubimy takie przedsięwzięcia. Nasza wiara się dzięki temu pogłębia i możemy się zintegrować z osobami, które cenią podobne wartości. Przed chwilą obejrzeliśmy piękny pokaz, który zrobił na nas wielkie wrażenie – mówiła nam Gabrysia z parafii w Występie.

Nie zabrakło również warsztatów. Młodzi ludzie doskonalili swoje zdolności muzyczne, literackie, ale również plastyczne.

– Pisaliśmy list do Pana Boga i bardzo mnie to dotknęło. Napisałam tam kilka rzeczy, a potem dostaliśmy list od Pana Boga do przeczytania. Niezwykle mocno to do mnie trafiło – podkreślała Łucja Malicka z Morawicy.

W trakcie wydarzenia swoje świadectwo wygłosił Wojciech Czuba. Potem młodzież modliła się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Młodzi mogą zobaczyć, że w wyznawaniu wiary nie są jednostkami, ale tworzą znaczącą grupę. Warsztaty rozwijają talenty, ale również pozwalają również spojrzeć na swoją wiarę. Chcieliśmy, żeby młodzi ludzie mówili do młodych. To dodaje autentyczności i lepiej do nich trafia – zaznaczać ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Na zakończenie spotkania wystąpił zespół Muode Koty.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO