Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Uczcili pamięć błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

sobota, 19 października 2019 22:04 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] Uczcili pamięć błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki
[FOTO] Uczcili pamięć błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Trzydzieści  pięć lat temu uprowadzono i zamordowano księdza Jerzego Popiełuszkę. W sobotę, w bazylice katedralnej, kielczanie oraz przedstawiciele NSZZ Solidarność, którego jest patronem, modlili się wspólnie w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka za zamordowanego kapłana.

- Nigdy nie było łatwe przyznanie się do Jezusa. Przyznawali się tylko ludzie bohaterscy, skromni i pełni wiary. Ksiądz Jerzy nie obwieszczał wszystkim, że on wierzy, ale z pokorą przekazywał naukę Chrystusa. Choćby ten cytat: żeby nie odpłacać złem, ale dobrem. Bo to dobro zwycięża zło, a przez to zwycięża człowiek – mówił w swojej homilii biskup Marian Florczyk.

Posłuchaj całej homilii:

Po zakończeniu Mszy świętej, zgromadzeni udali się pod pomnik błogosławionego Jerzego Popiełuszki gdzie złożone zostały wiązanki i zapalone znicze.

Przypomnijmy: ksiądz Jerzy Popiełuszko, wracając 19 października 1984 roku z Bydgoszczy do Warszawy, został zatrzymany i uprowadzony koło Torunia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Oprawcy brutalnie skatowali kapłana po czym jego ciało w worku wrzucili do Wisły. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO