Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Spotkanie ze Zmartwychwstałym na Drodze Światła

czwartek, 15 kwietnia 2021 22:31 / Autor: Wojciech Dudkowski
Spotkanie ze Zmartwychwstałym na Drodze Światła
Spotkanie ze Zmartwychwstałym na Drodze Światła
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W kieleckim kościele akademickim pw. św. Jana Pawła II odbyło się wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła, przygotowane przez Duszpasterstwo Akademickie "Wesoła 54". Wziął w nim udział biskup kielecki Jan Piotrowski

– Nabożeństwo nawiązuje formą do Drogi Krzyżowej. Oparte jest na 14 stacjach, określanych też mianem spotkań. Odnoszą się one do wydarzeń zapisanych w Ewangeliach, zaczynając od Zmartwychwstania Chrystusa, aż po Zesłanie Ducha Świętego – tłumaczy ks. prof. Rafał Dudała, rektor kościoła akademickiego.

Przy każdej ze stacji młodzież odczytywała fragment Ewangelii, dotyczący przytaczanych wydarzeń, a schola wykonywała pieśni wielkanocne.

schola_akademicka.JPG

Przed błogosławieństwem do wszystkich uczestników modlitwy zwrócił się biskup Jan Piotrowski:

– Mamy świadomość, która w okresie paschalnym staje się bardzo głęboka, bo wiara podpowiada nam, że po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa możemy mówić więcej, niż przed wydarzeniami na Golgocie. Zapewnia nas też o tym rozum, który jest drogą do poznania całej prawdy o Jezusie Chrystusie, a przede wszystkim do odkrycia tej prawdy, że śmierć i zmartwychwstanie czynią człowieka wolnym, dzięki niczym nieskrępowanej odkupieńczej miłości, jaką Bóg w Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym nam ofiaruje – powiedział biskup i pogratulował Duszpasterstwu Akademickiemu organizacji nabożeństwa.

Droga Światła transmitowana była przez internet, na kanale Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54:

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO