Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Piąta rocznica ingresu biskupa Jana Piotrowskiego

czwartek, 28 listopada 2019 23:04 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

W piątek 29 listopada biskup kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził piątą rocznicę Ingresu do bazyliki katedralnej w Kielcach. Z tej okazji tego dnia o godzinie 18 odprawiona zostanie Msza Święta w kieleckiej katedrze. 

– Wciąż podtrzymuję swoją opinię, że Kościół kielecki jest Kościołem żywym, mającym wiele możliwości. To co my proponujemy światu, to przede wszystkim Chrystus – ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Wszystko to łączy się ze świadectwem wiary mojej, kapłanów i ludzi stanowiących wspólnotę Kościoła. Mam pewność, że nie odniosłem żadnego sukcesu, bo w Ewangelii nie ma takiego słowa. Cieszę się z owoców duszpasterskich, katechetycznych, nawet jeśli pojawiają się pewne trudności związane z nowymi wyzwaniami społecznymi, cywilizacyjnymi i kulturowymi – mówi Radiu eM Kielce biskup Jan Piotrowski.

Zapytaliśmy Pasterza naszej diecezji o największe wyzwania stojące przed diecezją kielecką. – Głosić Ewangelię z miłością – odpowiedział biskup kielecki.

Przypomnijmy, że ingres biskupa Jana Piotrowskiego miał miejsce 29 listopada 2014 roku. Dewizą Biskupa Kieleckiego jest zdanie „In Caritate Evangelium prædicare”, czyli w miłości głosić Ewangelię.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO