Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Opowiedzą o misji w Zambii

piątek, 06 grudnia 2019 12:23 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Magdalena Kuza
Michał Łosiak

O szkole w Zambii będą opowiadali podczas sobotniego spotkania misjonarz o. Jacek Gniadek i wolontariuszka Fundacji ASBIRO – Magdalena Kuza. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18.30 w sali przy kościele św. Maksymiliana Kolbe. Będzie mu towarzyszyła specjalna wystawa autorstwa prelegentki.

Celem spotkania jest propagowanie działalności misyjnej. Ojciec Jacek Gniadek opowie o projekcie ASBIRO w Zambii oraz o działaniach, jakie podejmują tam misjonarze. – Jest on koordynatorem i twórcą ośrodka w tamtym kraju. Organizuje również misję w Chinach. Zaprezentuje sytuację misji w Zambii i niesionej pomocy tamtejszym ubogim – mówi Jarosław Kruk, współorganizator wydarzenia.

Z kolei Magdalena Kuza, wielokrotna mistrzyni świata w castingu – dyscyplinie związanej z wędkarstwem oraz fotograf, podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy wolontaryjnej w zambijskiej szkole znajdującej się w jednej z ubogich dzielnic stolicy kraju. – Każdy będzie mógł również obejrzeć jej wystawę zdjęć podczas wernisażu. Składa się ona z około 20 fotografii pokazujących klimat tego, o czym opowie Magdalena – dodaje Jarosław Kruk.

Gościem honorowym spotkania będzie biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

jacekgniadek

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO