Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[AKTUALIZACJA] Nocna Droga Krzyżowa. Uczestnicy dotarli na Święty Krzyż

piątek, 01 marca 2024 21:04 / Autor: Michał Łosiak
[AKTUALIZACJA] Nocna Droga Krzyżowa. Uczestnicy dotarli na Święty Krzyż
[AKTUALIZACJA] Nocna Droga Krzyżowa. Uczestnicy dotarli na Święty Krzyż
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Codziennie podejmowany trud godziwego życia ma sens, jeśli przeżywany jest w jedności z Tym, który cały czas, krok w krok idzie z nami, czyli z Jezusem – mówił podczas Mszy Świętej rozpoczynającej Nocną Drogę Krzyżową biskup Andrzej Kaleta. Uczestnicy wyruszyli pod hasłem „Kościół Ukrzyżowany”.

Eucharystia została odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na kieleckiej Dąbrowie.

– Będziecie przez całą noc rozważać w ciszy indywidualnie tajemnice drogi krzyżowej Chrystusa. Podejmujecie trud głębszego przeżycia i doświadczenia ile kosztowało nasze zbawienie. To, co będziecie przeżywać stanie się tajemnicą waszych serc. To nie tylko próba charakteru, lecz także próba samozaparcia i walki ze słabościami. Pośród utrudzenia jest jednak radość z pokonania samego siebie i głęboka wiara, że codziennie podejmowany trud godziwego życia ma sens, jeśli przeżywany jest w jedności z Tym, który cały czas, krok w krok idzie z nami, czyli z Jezusem – tłumaczył biskup Andrzej Kaleta.

Posłuchaj całej homilii:

Uczestnicy przeszli 40-kilometrową trasę. Wyruszyli z Dąbrowy, a ich modlitewna wędrówka w większości przebiegała szlakiem czerwonym.

– To umocnienie wiary, ale również sprawdzenie swojej wytrzymałości fizycznej. Może potraktować to jako metaforę duchowej walki – podkreślał Bartek.

– Po to, aby ta droga miała głęboki sens postanowiłam, że ofiaruję ją w konkretnej intencji – dodała Olga.

– Dawno nie byłem na Świętym Krzyżu i chciałem spędzić czas na modlitwie. Chcę się modlić za moją rodzinę, ale również za zakończenie wojny na Ukrainie – zaznaczył Patryk.

Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO