KOŚCIÓŁ
Modlili się za ojczyznę. Akcja Katolicka zaprasza na comiesięczne wydarzenie


W czwartek (16 maja) odbyła się kolejna modlitwa za ojczyznę w bazylice katedralnej. Wierni odmawiali różaniec i uczestniczyli w Mszy Świętej.
Organizatorem tego modlitewnego wydarzenia jest parafialny oddział Akcji Katolickiej.
– Nie mieliśmy na początku sprecyzowanej formuły, ale po konsultacji z księdzem proboszczem przyjęliśmy, że będziemy się spotykać 16. dnia każdego miesiąca. Teraz ten dzień przypadł na wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski – mówi Radiu eM Kielce ks. Jacek Malewski z parafii katedralnej w Kielcach.
W programie wydarzenia znalazła się modlitwa różańcowa o godzinie 17.15 oraz Msza Święta i modlitwy wstawiennicze przed obrazem św. Andrzeja Boboli.
– To odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II o miłowanie ojczyzny. W 1991 roku w Masłowie wygłosił homilię odnośnie czwartego przykazania, gdzie wskazał na jego wymiar społeczny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, bo warto czuć odpowiedzialność za losy naszego kraju – dodał ks. Jacek Malewski.
Kolejna modlitwa za ojczyznę już 16 czerwca.

![[FOTO] Arie operowe i operetkowe na pomoc hospicjum](/media/k2/items/cache/ccdc356afb79ded8581959022274c818_L.jpg)

![[FOT] „Zło dobrem zwyciężaj…” Kielce upamiętniły bł. ks. Jerzego Popiełuszkę](/media/k2/items/cache/a90200cb8058a64450e74785a5473680_L.jpg)
![[FOTO] Wyjątkowa rocznica parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Małogoszczu](/media/k2/items/cache/e18f542d49c5232640aa970837020937_L.jpg)



