KOŚCIÓŁ
Ks. prof. Stefan Radziszewski: Każdy rok zbliża nas do Wieczności
- Upływają kolejne lata naszego życia, a czas został nam dany byśmy korzystali z niego w sposób mądry, roztropny, pobożny. Z niepokojem patrzymy na to, ile z naszego czasu poświęciliśmy wieczności – mówił ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.
Jak powiedział ks. Radziszewski, przed nami Nowy Rok i nowe wyzwania.
- W swoich osobistych podsumowaniach warto zastanowić się nad tym jakimi ludźmi jesteśmy i jakimi chcielibyśmy się stać. Św. Jan Apostoł mówi w dzisiejszym czytaniu „Oto jest ostatnia godzina” i dodaje „I pojawi się antychryst”. Udziela nam przestrogi: uważajcie dokąd idziecie, żeby Niebo nie przeszło Wam koło nosa – stwierdził proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.
Jak dodał, ostatni dzień roku może być okazją do podziękowania Bogu za własne życie.
- Za wszystkie dobre i złe rzeczy podziękujmy Bogu. Powierzając mu siebie, z wdzięcznością spójrzmy na dobro które nas spotkało i na to, co z Bożą pomocą udało się uczynić dla kogoś. To co złe, niepotrzebne powinno wywołać refleksje – podkreślił ks. prof. Stefan Radziszewski.




![[FOTO] 29. Konkurs Biblijny Diecezji Kieleckiej rozstrzygnięty](/media/k2/items/cache/2e8679d6ba23601e11cfa0f18171bf08_L.jpg)


![[FOTO] Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł przez Kielce](/media/k2/items/cache/31b7c211831c665e554e788889c6b618_L.jpg)
