Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Jubileuszowy festyn w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej

sobota, 03 czerwca 2023 14:30 / Autor: Wojciech Dudkowski
Jubileuszowy festyn w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej
Jubileuszowy festyn w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Biegiem „Kostka biega po kostce dla Kostki” rozpoczął się festyn rodzinno-integracyjny z okazji setnej rocznicy utworzenia kieleckiego Zespołu Szkół imienia świętego Stanisława Kostki w Kielcach. Na uczniów, rodziców oraz wszystkich chętnych czekało wiele atrakcji.

Trasą tytułowego biegu była ulica świętego Stanisława Kostki, wyłożona kostką brukową. Metą natomiast - główne wejście do szkolnego gmachu.

– Jubileusz stulecia przeżywa się tylko raz w życiu. Zaangażowani w niego jesteśmy wszyscy – nauczyciele, uczniowie i rodzice – mówi Anna Pierzak, wicedyrektor szkoły.

Festyn połączony był także z Dniem Otwartym Szkoły. Uczestniczyli w nim uczniowie, którzy po ukończeniu szkoły podstawowej chcieliby dołączyć do Liceum imienia Świętego Stanisława Kostki.

– Prezentujemy nasze profile i pracownie, sport szkolny, wolontariat. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób o tym wiedziało – dodaje wicedyrektor.

– Co prawda trzeba dostosować się do wielu zasad, ale warto przyjść. Można tu znaleźć wielu znajomych i przyjaciół na całe życie. Pomimo tego, że bywa ciężko, ze względu na dużą ilość nauki, to można tę szkolę polecić – mówią Ola Markiewicz z klasy 1C i Natalia Szczepańska z klasy 2B.

Wiele atrakcji przygotowanych było także na szkolnym boisku. Na najmłodszych czekały kolorowe dmuchańce, na starszych między innymi pokazy broni przygotowane przez grupy paramilitarne.

– Pokazujemy wyposażenie, elementy medyczne. Nasi strzelcy zachowują się tak jak na poligonie. Mamy też strzelnicę, prezentujemy jak strzela się z ASG – wymieniają Natalia Herbergier i Piotr Witkowski ze Związku Strzeleckiego JS2105 w Kielcach.

Specjalnym gościem wydarzenia była wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

– To szkoła, która jest na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że z okazji obchodów 100-lecia, ale także Dnia Dziecka, jest taki piknik integracyjny, na stałe wpisany w wydarzenia tej placówki. To wspaniały czas, kiedy rodzice mogą bawić się z dziećmi i rywalizować między sobą – podkreśliła i dodała, że Urząd Marszałkowski wsparł organizację wydarzenia.

To nie koniec obchodów 100-lecia Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej imienia świętego Stanisława Kostki. Główne uroczystości odbędą się w czwartek 15 czerwca. Rozpocznie je Msza święta w kieleckiej bazylice katedralnej o godzinie 11.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO