Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Kosmiczny Tydzień” w Muzeum Diecezjalnym. Przyjedzie znany astrofizyk

poniedziałek, 18 marca 2024 12:18 / Autor: Michał Łosiak
„Kosmiczny Tydzień” w Muzeum Diecezjalnym. Przyjedzie znany astrofizyk
„Kosmiczny Tydzień” w Muzeum Diecezjalnym. Przyjedzie znany astrofizyk
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wystawa, oprowadzanie po kieleckiej katedrze, oglądanie nieba przez teleskop, ale również wykład dr. Stanisława Bajtlika – tak zapowiada się „Kosmiczny Tydzień” w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach.

Wszystko rozpocznie się we wtorek (19 marca) kiedy to umożliwione zostanie zwiedzanie ekspozycji „Kopernik tego nie widział” (bilety: 15 zł - normalny, 10 zł - ulgowy). Następnego dnia o godzinie 17 odbędzie się zaś spotkanie ze współautorem ekspozycji – Robertem Szajem.

W czwartek (21 marca) swój wykład wygłosi jeden z najbardziej znanych popularyzatorów fizyki dr Stanisław Bajtlik z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika przy Polskiej Akademii Nauk. Początek o godzinie 17.

Na sobotę o godzinie 11 zaplanowano zaś specjalne tematyczne oprowadzania po bazylice katedralnej w Kielcach pt. „Droga do Nieba”.

Prawdziwą gratką dla miłośników astronomii będzie również oglądanie nieba za pomocą teleskopu.

– O tym jednak, czy wydarzenie się odbędzie poinformujemy w jego przeddzień ze względu na konieczność upewnienia się co do warunków pogodowych – tłumaczy Kinga Reczka z Muzeum Diecezjalnego w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO