Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Kolędowanie z biskupem w Wojewódzkim Domu Kultury

piątek, 19 stycznia 2018 19:49 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Kolędowanie z biskupem w Wojewódzkim Domu Kultury
Kolędowanie z biskupem w Wojewódzkim Domu Kultury
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka. Na scenie zaprezentował się między innymi Zespół Inscenizacji Tanecznych Uśmiech skupiający osoby niepełnosprawne, chór A’Capella, soliści a także świętokrzyscy policjanci. Koncert poprzedziła Msza święta w kościele Świętej Trójcy w Kielcach.

Ksiądz biskup Marian Florczyk powiedział, że koncerty kolęd to zawsze miłe spotkania. Tym bardziej, jeśli aktywnie biorą w nich udział osoby niepełnosprawne. - Dla nich to okazja do występu na scenie i pokazania się choćby swoim rodzicom. Cieszę się, że w tym roku w koncert włączyli się policjanci. Dzięki nim też to przejście z kościoła Świętej Trójcy było bezpieczniejsze. To na tym polega, żebyśmy się wspierali. A po co śpiewamy? Po to, by ci niepełnosprawni poczuli, że jesteśmy z nimi, że są potrzebni i przynoszą nam radość. Chcemy być solidarni z nimi – mówił ksiądz biskup Marian Florczyk.

Podczas koncertu stróżowie prawa wykonali „Kolędę od policjantów”, której tekst napisała Anna Zielińska-Brudek, funkcjonariuszka drogówki a po godzinach także poetka. Świąteczny utwór z muzyką Romualda Lipki jest znany w całym kraju, jako jedyna pastorałka dedykowana policjantom. Organizatorzy tego typu imprez chętnie powracają do tej wyjątkowej kompozycji. Z kolei zespół „Uśmiech”, jak co roku przygotował inspirowane folklorem muzyczno-taneczne widowisko o narodzeniu Chrystusa. Mniej znane kolędy przypomniał chór A’Capella działający przy Wojewódzkim Domu Kultury.

Zobacz zdjęcia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO