Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Pełna sala słuchała świadectwa Tomasza Samołyka

piątek, 19 maja 2023 19:39 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Pełna sala słuchała świadectwa Tomasza Samołyka
[FOTO] Pełna sala słuchała świadectwa Tomasza Samołyka
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Tomasz Samołyk podzielił się w Kiecach historią swojego życia. Spotkanie z popularnym youtuberem zorganizowała wspólnota działająca w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54.  

Wydarzenie odbyło się w ramach spotkania formacyjnego wspólnoty Dobrego Słowa i Eucharystii.

– To był wyjątkowy dzień. Cieszę się, że swoimi doświadczeniami podzielił się człowiek, którego bardzo cenie. Jest przykładem żywego, mądrego Kościoła, który zaprasza do dialogu. Piękne jest to, że nie wzbudza emocji, które dzielą. Mam nadzieję, że jego świadectwo, które usłyszeliśmy nas wzbogaci – opowiada Małgorzata Weryszko, przedstawicielka wspólnoty. 

Tomasz Samołyk opowiedział o drodze swojego życia. Podkreślił, że zawsze chodził do kościoła, jednak bał się, gdy słyszał, że Bóg cały czas na niego patrzy. Jak zaznacza przyjęcie Bożej miłości zmieniło wszystko.

– Dużo się w Kościele mówi, że Pan Bóg cię kocha, lecz bardzo często tak jest, że nie przyjmujemy tej prawdy osobiście. Cieszę się, że dane mi było tego doświadczyć i teraz mogę jeździć po kraju i tym się dzielić. Opowiadam o moim życiu, lecz w perspektywie tego jak udało mi się tę łaskę przyjąć. Mam nadzieję, że moje opowiadanie, to dzielenie się miłością się komuś przyda – mówi youtuber.

Na spotkanie z wyjątkowym gościem przyszły tłumy. W auli Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 zabrakło wolnych miejsc. Jeden z nich przyjechał aż z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Pana Tomka zauważyłem jakieś dwa lata temu. Zaobserwowałem jego przemiane i to mnie w nim urzekło. Od dłuższego czasu szukałem sposobności, aby go spotkać na żywo, a że nie jest tak daleko ode mnie, to pomyślałem, przyjadę – zaznacza Mariusz.

Oto jeden z najnowszych filmów Tomasza Samołyka:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO