Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Dzień Papieski już w niedzielę. Wesprzemy zdolnych stypendystów

piątek, 11 października 2019 07:00 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Spotkanie stypendystów Działa Nowego Tysiąclecia w Kielcach 2018
Michał Łosiak

W niedzielę, 13 października, obchodzimy XIX Dzień Papieski. Jego data przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym roku wiernym przyświecać będzie hasło „Wstańcie, chodźmy!”.

W specjalnym liście na ten dzień, Episkopat Polski wyjaśnia znaczenie tego hasła. „To słowa Jezusa, które w Ewangelii zanotował św. Marek. Wezwanie „Wstańcie, chodźmy”, skierowane przez Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów, było świadectwem Jego odwagi, wierności i gotowości do przyjęcia Kielicha męki. Pragnienie wypełnienia woli Boga Ojca do końca zrodziło się podczas wewnętrznej walki, którą stoczył na modlitwie. Lęk i strach, które budziły w Nim czekające go samotność i cierpienia, zostały pokonane dzięki wzajemnej miłości Ojca i Syna. To z niej rodzi się zaufanie. Jezus ukazał nam w ten sposób, iż modlitwa czyni z naszej słabości miejsce działania dla Boga.”

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiera pieniądze na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Wszyscy będziemy mogli włączyć się we wsparcie. „Podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści są i będą nadal autentycznymi świadkami wiary w duchu nauczania Papieża Polaka” – czytamy w liście Episkopatu.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO