Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Doskonałość na „Sali Rozpraw”. Ciekawa dyskusja w Muzeum Diecezjalnym

czwartek, 11 kwietnia 2024 19:17 / Autor: Michał Kita
Doskonałość na „Sali Rozpraw”. Ciekawa dyskusja w Muzeum Diecezjalnym
Doskonałość na „Sali Rozpraw”. Ciekawa dyskusja w Muzeum Diecezjalnym
Michał Kita
Michał Kita

Czym jest doskonałość? Między innymi na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy „Sali Rozpraw”, czyli nowego cyklu spotkań dla młodych organizowanych przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach.

Jak informuje Kinga Reczka, zastępca dyrektora muzeum, formuła wydarzenia opiera się na swobodnej dyskusji, wymianie myśli i poglądów uczestników. W trakcie czwartkowego (11 kwietnia) spotkania motywem przewodnim było właśnie zagadnienie doskonałości.

– Jedną z inspiracji do tego tematu stanowiła nasza „Akademia Wiara–Kultura–Nauka", w trakcie której w tym roku rozważamy czym jest piękno, które niewątpliwie kojarzy nam się z doskonałością. Chrześcijanin jest powołany do doskonałości, czym jest ta chrześcijańska doskonałość?  Jak ją definiuje nauka, a jak ją przedstawia filozofia? O tym wszystkim dyskutujemy w trakcie spotkań – wyjaśnia.

W czwartkowej „Sali Rozpraw" wzięli udział między innymi Dawid i Szymon, którzy podkreślają, że tego typu spotkania są ciekawą przestrzenią do wymiany poglądów i opinii, oraz poszerzenia swoich horyzontów.

– Doskonałość to bardzo szerokie zagadnienie. Według mnie, na przykład w nauce jest to dążenie do osiągnięcia szczytu i zdobycia całej wiedzy w danej dziedzinie, często na tej drodze napotykamy jednak barierę, którą trudno pokonać. Dążeniem do doskonałości jest próba przebicia szklanego sufitu naszych ograniczeń – ocenia Szymon.

– Doskonałość jest wtedy kiedy coś jest wystarczające, skuteczne i działa – twierdzi z kolei Dawid.

Spotkania z cyklu Sala Rozpraw będą odbywały się co miesiąc, w Sali Biskupiej Muzeum Diecezjalnego w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO