KOŚCIÓŁ
Diecezja kielecka ma nowych nadzwyczajnych szafarzy i lektorów


W Sanktuarium św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się coroczny Wielkopostny Dzień Skupienia dla Szafarzy Nadzwyczajnych i dorosłych lektorów. W jego trakcie błogosławieństwo otrzymali również nowi nadzwyczajni szafarze i lektorzy.
Uroczystą Mszę Świętą w buskim sanktuarium odprawił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta, który zwrócił uwagę na istotę wiary, jaką jest pokora, szczerość i pragnienie nawrócenia oraz na rolę świeckich w życiu Kościoła.
– Nadzwyczajny szafarz Eucharystii i lektor niosąc Jezusa do chorych, a także odczytując Słowo Boże w czasie liturgii Kościoła w sposób szczególny głoszą misterium męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana. Ponadto szafarz ze swojej strony przynosi dar dyskrecji. Jego dyskrecja powinna być wkomponowana w całość jego posługi. Tak szafarzowi Eucharystii, jak i lektorowi w sposób w sposób modlitewny towarzyszy własny dom, żona, dzieci, mąż. Bez ich współpracy nie jest możliwa posługa szafarza ani lektora. W tym kontekście nadzwyczajny szafarz Eucharystii i lektor stają się świadkami Chrystusa na co dzień – tłumaczył biskup Andrzej Kaleta.
Posłuchaj całej homilii:
W trakcie liturgii biskup Andrzej Kaleta pobłogosławił 12 nowych szafarzy nadzwyczajnych i sześcioro lektorów i lektorek.
Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej to osoba świecka, którą biskup wyznaczył do pomocy kapłanowi w rozdzielaniu Eucharystii podczas Mszy Świętej oraz do udzielania jej chorym. Z kolei lektor wspiera kapłanów i diakonów w głoszeniu Słowa Bożego i formacji wiernych.
http://emkielce.pl/kosciol/diecezja-kielecka-ma-nowych-nadzwyczajnych-szafarzy-i-lektorow#sigProGalleria9bb7a89e47


![[AUDIO] Pontyfikat Franciszka - czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi](/media/k2/items/cache/930061ae0665a15f9c29b555c4d7eb08_L.jpg)



![[FOTO+ WIDEO] Biskup Jan Piotrowski: Pusty grób Chrystusa jest źródłem nadziei](/media/k2/items/cache/92543932038c9883a6505e53231cc809_L.jpg)

