Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Czwarta studnia dla Afryki

wtorek, 28 listopada 2017 10:35 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Czwarta studnia dla Afryki
Czwarta studnia dla Afryki
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Dzięki zebranej w diecezji kieleckiej makulaturze w Afryce wybudowano już czwartą studnię. Teraz trwa zbiórka na kolejną.

Akcja „Makulatura na Misje”  w diecezji kieleckiej trwa od 5  lat. Do tej pory zebrano 500 ton tego surowca.  Za pieniądze pozyskane ze sprzedaży papieru wybudowano już cztery studnie w Afryce. Ostatnia z nich stanęła w Czadzie. Na cześć zmarłego ks. biskupa Kazimierza Ryczana, nazwano ją „Święty Kazimierz”. – To właśnie śp. ks. biskup Kazimierz Ryczan pięć lat temu  zachęcił mnie do zbiórki makulatury na misje. On pierwszy uwierzył w to, że dzięki tej zbiórce mogą powstać tak piękne dzieła – przyznał Władysław Burzawa, inicjator akcji.

Teraz rusza zbiórka na kolejną studnię. – Prawdopodobnie powstanie ona w Kamerunie. Pracuje tam siostra Norberta, która kiedyś pracowała w parafii św. Józefa Robotnika na Szydłówku. Siostra powiedziała nam, że mieszkańcy Kamerunu nie mają świeżej wody. By ją zdobyć muszą jeździć wiele kilometrów – informuje Władysław Burzawa.

Koszt wybudowania takiej studni to około 60 tys. zł. Władysław Burzawa liczy, że dzięki zbiórce makulatury w diecezji kieleckiej  uda się pozyskać co najmniej 20 tys. zł.

Makulaturę w diecezji kieleckiej można składać do specjalnych kontenerów. Znajdują się one przy parafiach św. Józefa, św. Franciszka, parafii katedralnej, św. Jadwigi Królowej, św. Maksymiliana Kolbe, św. Stanisława, przy Zespole Szkół Katolickich oraz przy Urzędzie Miasta na Rynku i przy ulicy Strycharskiej w Kielcach. Stoją również przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach oraz przy parafii w Piekoszowie.

- Dziękujemy wszystkim tym, którzy w tę akcję się włączają i zachęcamy pozostałych – zachęca inicjator przedsięwzięcia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO