KOŚCIÓŁ
Bp Jan Piotrowski: Pan Bóg kocha każdego człowieka


Biskup Jan Piotrowski odwiedził Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Pasterz Kościoła kieleckiego odprawił Mszę Świętą i spotkał się z osobami przebywającymi w ośrodku.
W trakcie Najświętszej Ofiary biskup kielecki skierował słowo do przybyłych na Mszę Świętą. W swojej homilii zwrócił uwagę na wartość i znaczenie Eucharystii w życiu każdego wierzącego. – Jesteśmy razem, aby wraz z Maryją, Matką Miłosierdzia zanurzyć się w źródle odwiecznej miłości Bożego Syna Jezusa Chrystusa. On bowiem przez Eucharystię i w Eucharystii daje nam Siebie w sposób najdoskonalszy: Komunii Świętej oraz w Bożym Słowie, a to wszystko po to, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości – tłumaczył biskup Jan Piotrowski.
Pasterz naszej diecezji przypomniał, że Bóg obdarza swoją miłością każdego człowieka. – Mimo naszych niedoskonałości, a także różnych chorób i niepełnosprawności nie czujemy się nieszczęśliwi. Święty Paweł zachęca nas, abyśmy nie brali wzoru z tego świata, ale zawsze rozpoznawali wolę Bożą. Pan Bóg, takimi jakimi jesteśmy, chce coś powiedzieć światu: naszą cierpliwością, cierpieniem, trudem, miłością, wytrwałością. On bez wątpienia kocha każdego człowieka i nie uzależnia tej miłości od wyglądu, stanu zdrowia i innych przymiotów.
Posłuchaj całej homilii:
Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie powstał w 1993 roku i był wówczas jedną z pierwszych takich placówek w naszym województwie. Jego działalność to efekt pracy osób związanych z działalnością Sługi Bożego księdza Wojciecha Piwowarczyka. – Tu jest serce naszej diecezji. Mamy tutaj DPS, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, lokale aktywizujące i całodzienną rehabilitację. Przybywają do nas ludzie z całej Polski, a szczególnie z naszej diecezji. Ten dom powstał po to, żeby niepełnosprawni czerpali stąd siły duchowe i fizyczne – mówi ks. Łukasz Zygmunt, nowy dyrektor placówki.
http://emkielce.pl/kosciol/bp-jan-piotrowski-pan-bog-kocha-kazdego-czlowieka#sigProGalleria63766a0163
![Powitajmy pielgrzymów w Kielcach! [TRANSMISJA]](/media/k2/items/cache/7dd5b52d1453341634392319ccc44b49_L.jpg)
![[FOTO&WIDEO] Pielgrzymi coraz bliżej Kielc](/media/k2/items/cache/60ce8d33db2c679888cb1ffd670d2c3f_L.jpg)

![[FOTO] Kasia i Marek wzięli ślub w trakcie pielgrzymki!](/media/k2/items/cache/fd0cf07c5359f86f101edc8391545bb1_L.jpg)
![[FOTO+VIDEO] Deszcz, słońce i… ślub. Pielgrzymi dotarli do Buska-Zdroju, Pińczowa i Chmielnika](/media/k2/items/cache/3803fd432a72f6bb6c2aa16eca806184_L.jpg)

![[VIDEO] W deszczu, ale z radością w sercach. Pielgrzymka ruszyła z Wiślicy](/media/k2/items/cache/89700f3b1bdaa27fae9fc57159abcc9f_L.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski zainaugurował 44. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę](/media/k2/items/cache/ba3117aa467c6f2d881e3df53d722b85_L.jpg)
![[MAPA] Którędy przejdzie pielgrzymka?](/media/k2/items/cache/b39cd5a72c8e8487b34c3e2236565aa9_L.jpg)