Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup podarował misjonarzom ornaty i różańce

wtorek, 27 czerwca 2017 10:49 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Biskup podarował misjonarzom ornaty i różańce
Biskup podarował misjonarzom ornaty i różańce
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się sympozjum pt.: „Świeccy a misje”, w którym uczestniczyli m.in. biskup kielecki Jan Piotrowski i ks. Łukasz Zygmunt.

Do Warszawy przybyli licznie misjonarze ze wszystkich kontynentów, by podzielić się swoim doświadczeniem pracy misyjnej. Około 100 osób, księży, zakonników, sióstr zakonnych i świeckich  misjonarzy spędziło czas w domowej atmosferze w Centrum Formacji Misyjnej.  

Centrum Formacji Misyjnej przygotowuje osoby gotowe do wyjazdu do pracy misyjnej od ponad 30 lat. Historię tego domu piszą przede wszystkim ludzie. Wielu obecnych na zjeździe misjonarzy podkreślało, że jest to okazja do spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń, lepszego poznania się oraz wspólnej modlitwy jak również  ważne są dla nich te spotkania z przyjaciółmi; z tymi, z którymi przygotowywali się do pracy misyjnej. 

W czasie spotkania nasz biskup Jan przekazał misjonarzom dary, które otrzymuje w parafiach podczas udzielania Sakramentu Bierzmowania: było to ponad 100 ornatów i setki różańców. Bp Piotrowski stwierdził, że ornaty i różańce z diecezji kieleckiej są już obecne na wszystkich kontynentach świata. – „W tym miejscu serdecznie dziękujemy duszpasterzom i wiernym naszej diecezji za te dary. Dziękuję także za każde, nawet najmniejsze wsparcie misji, swoją modlitwą czy ofiarą materialną – szczególnie podczas I piątków miesiąca” – dodaje ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

xmhas

Źródło: http://www.diecezja.kielce.pl

 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO