Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Z misjonarzami budujemy Kościół

niedziela, 05 marca 2023 14:01 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: Z misjonarzami budujemy Kościół
kadr z transmisji TVP Polonia
Biskup Jan Piotrowski: Z misjonarzami budujemy Kościół
kadr z transmisji TVP Polonia
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

- Dzięki ofiarnej służbie i modlitwie misjonarzy, cierpieniu i wytrwałej pracy, wzrastają młode Kościoły, które nie są organizacjami, ale żywymi organizmami, mistycznym Ciałem Chrystusa – mówił podczas Eucharystii odprawionej w niedzielę misyjną "Ad Gentes" Biskup Kielecki Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji.

Msza Święta odbyła się w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sędziszowie, podczas wizytacji kanonicznej parafii. Transmitowała ją TVP Polonia.

W swojej homilii biskup przypomniał, że Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami jest obchodzony zawsze w drugą niedzielę Wielkiego Postu.

– Dzień ten jest sposobnością, aby wesprzeć modlitewnie i finansowo 1074 polskich misjonarzy i misjonarek, posługujących w 99 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Głoszą Ewangelię różnymi językami do ludzi różnych ludów i kultur, ale w myśl prawdy, jaką wyraził kiedyś święty Jan Paweł II, że każda kultura jest godna Ewangelii, idą do wszystkich bez wyjątku.

Pasterz prosił wiernych o modlitwę i jałmużnę dla misjonarzy.

– Aby misyjne dzieło Kościoła mogło się rozwijać i przynosić błogosławione owoce i nam potrzeba dojrzałości wiary, aby  z niej rodziło się nasze misyjne zaangażowanie. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana – w rodzinie, w parafii, w katechezie, w stowarzyszeniach apostolskich i ruchach. Zwracam się do wszystkich tworzących wspólnotę Kościoła w Polsce, duchownych i świeckich, o łaskawe wsparcie misji.

Biskup powiedział także, że w życiu polskich misjonarzy jest wiele męczeństwa i bohaterstwa.

- Wzruszającą historię usłyszałem w Angoli, kiedy najdłużej pracujący tam werbista, ojciec Krzysztof Ziarnowski, wjechał samochodem na minę, zginęło wiele osób, w tym matka małej dziewczynki. Duchowny niósł to dziecko 26 kilometrów na piechotę do szpitala.

Posłuchaj całej homilii:

We wszystkich kościołach w Polsce odbywa się dziś zbiórka pieniędzy na misje i misjonarzy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO