Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odwiedził niewidomych. „To podnosi nas na duchu”

piątek, 14 lutego 2020 11:49 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup kielecki Jan Piotrowski odwiedził dziś kielecki oddział Polskiego Związku Niewidomych. – To okazja do wymiany opinii i bliższego poznania – mówił pasterz naszej diecezji. Spotkanie odbyło się w siedzibie związku przy ulicy Bukowej.

Wizyta rozpoczęła się od wspólnej modlitwy. Jak mówi Marian Zakrzewski, prezes PZN w Kielcach, odwiedziny biskupa kieleckiego zawsze są wielkim wydarzeniem dla członków związku. – Mówimy o naszych sprawach i problemach. Biskup Jan Piotrowski jest przemiłym człowiekiem. Takie spotkania podnoszą osoby niewidome i słabo widzące na duchu  - przyznaje prezes Zakrzewski.

Koło pracuje codziennie, a w swojej ofercie ma wiele wydarzeń i imprez. Członkowie biorą udział w wycieczkach, spotkaniach integracyjnych, ale również mogą pogłębiać swoje zainteresowania. – Nie można się tu nudzić. Jeśli tylko ktoś ma chęć, to na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Wychodzimy do filharmonii, do Geoparku i wielu innych miejsc – tłumaczy Wanda Skrobot.

Janina Kozieł należy do koła już od siedmiu lat i ma w nim możliwość rozwoju swojej pasji artystycznych. – Robimy orgiami, quilling, szydełkujemy i wykonujemy kwiaty z bibuły oraz świąteczne bombki i jajeczka. Mamy bardzo aktywnego prezesa organizującego dużo wyjazdów i innych form aktywności – dodaje.

– Człowiek z natury jest bytem wspólnotowym i tęskni za wspólnotą. Te spotkania organizowane w związku dają nam okazję do wymiany opinii i zdań. Cieszę się z tego, że atmosfera jest miła i serdeczna – zauważa biskup Jan Piotrowski.

W spotkaniu wziął również udział ks. Jan Iłczyk, proboszcz parafii św. Józefa w Kielcach.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO