Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za rodziny i ich duszpasterstwo

wtorek, 11 lutego 2020 16:09 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Małżeństwo chrześcijańskie i życie rodzinne spełniają ludzkie oczekiwania, jeśli są zakotwiczone w miłości Boga – mówił podczas rejonowego spotkania Duszpasterstwa Rodzin biskup kielecki Jan Piotrowski. Eucharystia została odprawiona w bazylice katedralnej.

W Mszy Świętej uczestniczyli zarówno kapłani odpowiedzialni za duszpasterstwo rodzin w południowych diecezjach Polski, jak i wierni świeccy.

Homilię wygłosił biskup Jan Piotrowski. Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę jak wielką opieką Maryja otacza rodziny. – Jesteśmy w miejscu modlitwy, gdzie Maryja – Matka Jezusa ze szczególną miłością i wrażliwością prowadzi nas ku Jezusowi, bo przecież wszyscy znamy powiedzenie świętego Jana Pawła II – „przez Maryję do Jezusa”. Jej troska o Kościół, którego dzięki łasce Chrztu Świętego stanowimy istotną część, wyraża się w jej matczynej, dobrej i wciąż aktualnej radzie, niemniej ważnej, niż ta w Kanie Galilejskiej – uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie – tłumaczył biskup Jan Piotrowski.

– W społeczeństwach postmodernistycznych zanika prawdziwy obraz człowieka, małżeństwa i rodziny. Teoria gender znajduje nowe drogi rozwoju i swoich histerycznych wyznawców, przypominających rewolucjonistów każdej epoki. To co dobre chcą zniszczyć, zabić, okpić i wyrzucić z życia. Jednak tych wyznawców karawan ich życia nie dowiezie do prawdziwego szczęścia. Wozi on bowiem tylko umarłych i zmierza na cmentarz. Ten zaproponowany karawan obyczajowy i kulturowy jest tylko karawanem, ale nie wszyscy to dostrzegają. My jednak nie tracimy nadziei, bo w niej zostaliśmy zbawieni – dodał biskup kielecki.

Pasterz naszej diecezji zachęcił także do troski o rodzinę i jej życie.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO