Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do Domowego Kościoła: Bądźcie odważnymi siewcami

piątek, 16 września 2022 21:38 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski do Domowego Kościoła: Bądźcie odważnymi siewcami
Biskup Jan Piotrowski do Domowego Kościoła: Bądźcie odważnymi siewcami
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Domowy Kościół - Gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, rozpoczął nowy rok formacyjny. Eucharystii w kieleckiej bazylice katedralnej z tej okazji przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Ogłoszono także nazwiska nowej pary diecezjalnej i duszpasterza wspólnoty.

Biskup w swojej homilii nawiązał do zakończonego diecezjalnego etapu Synodu Rzymskiego

- Jak widzimy Kościół? Jedni chcą go widzieć tolerancyjnym, inni otwartym. Jezus mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy! Przecież nikt tu nie stoi z biletami, aby nas wpuszczać, jest on dla wszystkich. Dom, gdzie bije kochające serce Jezusa Eucharystycznego – podkreślił.

Pasterz naszej diecezji prosił także członków wspólnoty o głoszenie Ewangelii w swoich środowiskach.

– Kiedy rozejdziecie się w przestrzeń ciągle urodzajnej ziemi Kościoła naszej diecezji, zasiewajcie dobre ziarna, bądźcie odważnymi siewcami miłości, która mówi całą prawdę o małżeństwie i rodzinę – w tym jesteście ekspertami – zauważył biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Nową parą diecezjalną zostali Paulina i Grzegorz Toporkowie. Zastąpili w tej funkcji Katarzynę i Tomasza Radków. Moderatorem wspólnoty jest ks. Mariusz Koza, proboszcz parafii w Imielnie

– Podejmujemy tę posługę w roku jubileuszu 50-lecie powstania Domowego Kościoła. Wytycza nam też on drogę naszej posługi na kolejne lata. Chcemy świętować i dziękować Bogu. Wracamy także do korzeni, początków, do myśli i nauki Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego – powiedział nowy moderator.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO