Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Bądźmy świadkami prawdy, że Bóg jest miłością

piątek, 21 czerwca 2024 22:12 / Autor: Michał Kita
Biskup Jan Piotrowski: Bądźmy świadkami prawdy, że Bóg jest miłością
Biskup Jan Piotrowski: Bądźmy świadkami prawdy, że Bóg jest miłością
Michał Kita
Michał Kita

– Dziękuję Bogu i ludziom, za miniony czas ewangelizacyjnej posługi, jaką w Kościele kieleckim podejmuje Droga Neokatechumenalna. Wasze wyjście z darem Dobrej Nowiny to znak apostolskiej dynamiki Kościoła – powiedział biskup Jan Piotrowski podczas Mszy, z okazji zakończenia Roku Duszpasterskiego. Wierni modlili się w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Biskup Kielecki zwrócił uwagę, że perspektywa rozpoczynających się wakacji, nie zwalnia nas z obowiązku, abyśmy zawsze byli świadkami wiary.

– Z Bogiem nasze życie zawsze jest twórcze. Jest w nim tyle piękna, bo jest zdolność do przebaczenia i ofiary. W różnych wymiarach m.in. życia małżeńskiego i rodzinnego. Tam, gdzie eliminuje się Boga, powtarza się te same błędy z historii, tak jak mówi stare łacińskie przysłowie „nihil novi sub slole” – nic nowego pod słońcem. Obserwujemy, to co się dzieje w Polsce i na świecie, za jedną czy drugą granicą. Kiedy wyrzuci się Boga z życia, człowiek przestaje być twórczy, wówczas w człowieku odzywa się poniekąd małpi rozum. To tylko z Bogiem życie może być twórcze – stwierdził.

Dodał również, że na drodze świadectwa wiary, nie jesteśmy osamotnieni, a towarzyszy nam Kościół triumfujący.

–Musimy się modlić o odwagę wiary, w naszych czasach szczególnie. Tak jak pisał błogosławiony Stefan Wyszyński, brak odwagi to początek katastrofy dla każdego chrześcijanina. Bez niej nie dochowamy wierności wobec prześladowań, nie tyle ze strony wrogów zewnętrznych. Gorszy jest ten wróg wewnętrzny, nasze ludzkie zniechęcenie, niewiara, obawy. To również ta pandemia, jeszcze większa niż COVID-19, wychłodzenie i obojętność. Musimy się zmagać ze swoją własną słabością, bo nie ma nic gorszego niż zwątpienie, za nim jest wielka pokusa szatana – mówił.

Posłuchaj całej homilii:

W Eucharystii w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach wzięli udział członkowie wszystkich wspólnot Neokatechumatu z diecezji kieleckiej.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO