Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Andrzej Kaleta na Cmentarzu Nowym: Grób to nie koniec, to początek

wtorek, 01 listopada 2022 17:15 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Andrzej Kaleta na Cmentarzu Nowym: Grób to nie koniec, to początek
Biskup Andrzej Kaleta na Cmentarzu Nowym: Grób to nie koniec, to początek
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

- Kiedy stajemy nad grobami, mówimy często „Taki koniec czeka nas wszystkich". To nie jest prawda. Chrześcijanin spoglądając na grób powinien widzieć w nim początek - mówił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta podczas Mszy Świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych na kieleckim Cmentarzu Nowym.

Eucharystię poprzedziła procesja alejkami cmentarza, podczas której modlono się za zmarłych spoczywających na tej nekropolii. W swojej homilii biskup podkreślił, że śmierć dla wierzących jest początkiem nowego życia.

– Grób jest początkiem odpoczynku, nagrody i chwały. W tym jest największa siła chrześcijaństwa. Tak, jak najpotężniejszym pragnieniem serca jest życie, nasza religia odpowiada temu pragnieniu – obiecuje człowiekowi życie wieczne – podkreślił w homilii biskup.

Celebrans przypomniał także, że każdy jest powołany do bycia świętym.

– Wezwanie do świętości jest pierwszym powołaniem człowieka, które mamy realizować w naszym życiu. Świętość to proces, nie coś na później, co można odłożyć. To nasza codzienność. Mamy do niej dażyć przez wypełnianie naszych obowiązków rodzinnych, zawodowych i obywatelskim. Wzorem dla nas są święci, których tak mocno akcentuje liturgia dzisiejszej uroczystości

Posłuchaj całej homilii:

Eucharystia odbyła się przy grobie księży emerytów, spoczywających na Cmentarzu Nowym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO