Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Będziemy mogli pomóc krajom misyjnym

środa, 25 kwietnia 2018 14:36 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Będziemy mogli pomóc krajom misyjnym
Będziemy mogli pomóc krajom misyjnym
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Stare, niepotrzebne i zużyte baterie, telefony, lodówki, telewizory i wiele innych tego typu rzeczy będzie można oddać na rzecz misji. W diecezji kieleckiej już wkrótce ruszy zbiórka elektrośmieci na ten cel.

Będzie to pierwsza w diecezji kieleckiej zbiórka elektrośmieci  na tak dużą skalę. W akcję włączają się wszystkie parafie.  - Parafianie  będą mogli nie tylko zadbać o środowisko i ekologię, ale też pomóc najbardziej potrzebującym - podkreśla Władysław Burzawa, koordynator akcji.

Zbiórka rozpocznie się 11 maja. - Zaczniemy od Posłowic, Nowin i Kieleckiego Słowika. Dokładne godziny i miejsca zbiórek są umieszczone na harmonogramach, które powinny być dostępne w każdej parafii - mówi Władysław Burzawa.

Mieszkańcy będą mogli oddawać, m.in. zużyte baterie, niesprawne telefony, komputery, czy lodówki.  - Pamiętajmy jednak, że przyjmować będziemy tylko sprzęt kompletny. Nie będziemy zbierać  poszczególnych części, świetlówek. Sprzęt trafi do naszego zakładu, gdzie zostanie przetworzony- powiedział Stanisław Rozumski z zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  w Piekoszowie.  

Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na cele misyjne. - Chcemy zrealizować wiele projektów. Wszystko zależy od tego, jak ta zbiórka będzie przebiegać . Priorytetem jest remont Polikliniki na Jamajce. Chcemy stworzyć tam oddział okulistyki, gdzie szczególnie ci najmłodsi będą leczeni. Pragniemy  również pomóc siostrze Judycie, która prowadzi sierociniec i szkołę. Potrzebny jest ich remont - informuje ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Warto dodać, że zbiórka elektrośmieci to nie jedyna akcja organizowana przez Władysława Burzawę na rzecz misji.  Od kilku lat realizowana jest także zbiórka makulatury dzięki której udało się już wybudować cztery studnie w Afryce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO