Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Bądźmy solidarni z misjonarzami. Niedziela Ad Gentes

niedziela, 25 lutego 2024 08:53 / Autor: Michał Łosiak
Bądźmy solidarni z misjonarzami. Niedziela Ad Gentes
Fot. archiwum/Diecezja Kielecka
Bądźmy solidarni z misjonarzami. Niedziela Ad Gentes
Fot. archiwum/Diecezja Kielecka
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W drugą niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego) obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Niedziela Ad Gentes to okazja do duchowego, ale również materialnego wsparcia misji.

Ten dzień odbywa się w Polsce od 2006 roku. Obecnie blisko 1700 misjonarzy z naszej ojczyzny posługuje w 99 krajach świata.

– To kapłani, osoby konsekrowane oraz świeccy. Niosą tam dobrą nowinę, budują szpitale i ośrodki pomocy. To wspaniali ambasadorzy naszego kraju. Jako Kościół jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby Ewangelia trafiały na krańce świata – mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

Kościół kielecki również znacząco angażuje się w misje. Pasterz naszej diecezji, Biskup Kielecki Jan Piotrowski, to misjonarz, a zarazem przewodniczący Komisji KEP ds. Misji. Nasi misjonarze posługują w sześciu krajach – na Jamajce, w Ziemi Świętej, Peru, Brazylii, Kazachstanie i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 – Jesteśmy w czołówce diecezji, które wspierają misje również w wymiarze materialnym. Nasi diecezjanie potrafią się dzielić, choć sami nieraz doświadczają niedostatku. Za tę pomoc chciałbym serdecznie podziękować – dodaje nasz rozmówca.

Dziś (25 lutego) ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne.

KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO JANA PIOTROWSKIEGO

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO