Euro2016

Chorwacja ogrywa Białoruś. Świetny mecz Strekla

piątek, 15 stycznia 2016 18:19 / Autor: Damian Wysocki

Bardzo dobrze w meczu inauguracyjnym EHF Euro 2016  w barwach Chorwacji zaprezentowali się Manuel Strekl i Ivan Cupić – na co dzień grający w Vive Tauronie Kielce. Ich reprezentacja pokonała w 27-21 Białoruś, a szczypiorniści „żółto-biało-niebieskich” byli jednymi z najlepszych na parkiecie.

Chorwaci tylko w pierwszych trzydziestu minutach mieli kłopot z ambitnie walczącymi Białorusinami. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 15:15. W drugiej odsłonie faworyzowany zespół z Bałkanów zdołał zbudować kilkubramkową przewagę i wygrał 27:21.

Z bardzo dobrej strony w barwach Chorwacji zaprezentowało się dwóch szczypiornistów Vive.  Manuel Strekl z dziewięcioma zdobytymi bramkami był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Ivan Cupić na listę strzelców wpisał się pięć razy.