Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jakie suplementy diety przyspieszają spalanie tłuszczu?

czwartek, 23 marca 2023 11:24 / Autor: Radio eM
Jakie suplementy diety przyspieszają spalanie tłuszczu?
Jakie suplementy diety przyspieszają spalanie tłuszczu?
Radio eM
Radio eM

Szybkie spalanie tłuszczu i utrata kilogramów to marzenie wielu osób, szczególnie przed zbliżającym się sezonem letnim. Przez to niektórzy zastanawiają się, czy istnieją suplementy diety, które pozwolą przyspieszyć proces redukcji? Czy popularne spalacze tłuszczu wystarczą, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę w krótkim czasie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!

W celu wzmocnienia efektu spalania tkanki tluszczowej i rzeźbienia wymarzonej figury coraz więcej osób sięga po tak zwane spalacze tłuszczu, inaczej “fat burnery”. Jakie działanie mają substancje w nich zawarte i czy samo ich zażywanie będzie wystarczające do utraty zbędnych kilogramów? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej!

Spalacze tłuszczu - hit czy kit?

Określenie “spalacze tłuszczu” brzmi bardzo obiecująco, sugerując, że zażywanie tego typu suplementu diety pozwoli usuwać nadmiar zgromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej bez dodatkowego wysiłku. Choć preparaty te faktycznie zawierają substancje wpływające na metabolizm, szybkość spalania tłuszczu oraz spowolnienie jego odkładania, to jednak nie zastąpią dwóch najważniejszych czynników na każdej redukcji, czyli w trakcie odchudzania: deficytu kalorycznego oraz aktywności fizycznej. Tylko w połączeniu z tymi elementami spalacze tłuszczu mogą faktycznie przynieść obiecujące efekty. Spalacze tłuszczu będą zatem idealnym wyborem zarówno dla stałych bywalców siłowni czy klubów fitness, którzy nie przestają pracować nad wymarzoną sylwetką, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z odchudzaniem i chcą zapewnić sobie dodatkowe wsparcie tego procesu.

Co można znaleźć w preparatach “spalających tłuszcz”?

Ogromny wybór dostępnych na rynku spalaczy tłuszczu sprawia, że również różnorodność stosowanych w nich substancji aktywnych jest naprawdę duża. Wbrew pozorom jednak są to w przeważającej części substancje pochodzenia naturalnego, takie jak:

  • kofeina;
  • guarana;
  • kapsaicyna (zawarta np. w chilli, pieprzu cayenne);
  • ekstrakt z zielonej herbaty;
  • ekstrakt z imbiru;
  • L-karnityna;
  • CLA.

Dzięki zastosowaniu tego typu składników, zażywanie spalaczy tłuszczu przez osoby zdrowe w ilościach wskazanych przez producenta jest całkowicie bezpieczne. A co ze skutecznością takich preparatów?

Skuteczność fat burnerów

Składniki aktywne zawarte w spalaczach tłuszczu mają przede wszystkim za zadanie wzmagać produkcję ciepła, co w każdym organizmie wiąże się ze spalaniem kalorii. Dlatego w połączeniu z aktywnością fizyczną i deficytem kalorycznym z pewnością przyniosą zadowalające efekty. Istotne jest jednak dobranie preparatu, na który Twój organizm będzie reagował pozytywnie. Jeśli dobrze się czujesz, zażywając dany suplement diety, a Twoje wyniki się poprawiają, to znaczy, że dokonałeś odpowiedniego wyboru. Sprawdzaj skład i zwróć szczególną uwagę na składniki aktywne, na które możesz być uczulony. Jeśli jesteś zdeterminowany w dążeniu do celu, spalacze tłuszczu pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę i utrzymać ją na dłużej!

– Artykuł sponsorowany

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO