Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie domu?

czwartek, 10 grudnia 2020 14:34 / Autor: Magdalena Nowak
Jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie domu?
Jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie domu?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Ubezpieczenie nieruchomości to produkt, na który powinien się zdecydować każdy właściciel mieszkania. Aby jednak polisa należycie spełniła swoją funkcję, musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Przygotowaliśmy garść praktycznych porad, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego wariantu ochrony. Zobacz, czym się kierować, aby kupić dobre i tanie ubezpieczenie domu.Ubezpieczenie nieruchomości to produkt, na który powinien się zdecydować każdy właściciel mieszkania. Aby jednak polisa należycie spełniła swoją funkcję, musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Przygotowaliśmy garść praktycznych porad, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego wariantu ochrony. Zobacz, czym się kierować, aby kupić dobre i tanie ubezpieczenie domu.Od jakich zdarzeń ubezpieczyć mieszkanie?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze polisy, jest zdecydowanie o tym, jakie sytuacje losowe będzie obejmować. Standardowe ubezpieczenie uwzględnia podstawowy zestaw zdarzeń i ich skutków, do których zaliczają się:Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze polisy, jest zdecydowanie o tym, jakie sytuacje losowe będzie obejmować. Standardowe ubezpieczenie uwzględnia podstawowy zestaw zdarzeń i ich skutków, do których zaliczają się:

-zalanie,

-zalanie,

-grad,

- intensywne opady deszczu,

- nawałnice,- huragan

,- przepięcia elektryczne,

- uderzenie pojazdu mechanicznego

,- lawiny,

- osuwiska ziemi,

- upadek drzew i masztów,

- zalegający śnieg i lód,

- przesiąkanie wód gruntowych

Jeżeli myślisz nad ubezpieczeniem domu, warto rozbudować polisę o dodatkowe elementy. Dzięki nim uzupełnisz podstawowy katalog zdarzeń losowych o takie ryzyka jak:

- powódź,

- powódź

- dewastacje i akty wandalizmu

- kradzież z włamaniem,

- stłuczenie szkła.

Ponadto warto również mieć na uwadze to, że ubezpieczeniu może podlegać nie tylko dom, ale również mienie ruchome. Masz także możliwość rozszerzenia polisy o architekturę zewnętrzną oraz elementy znajdujące się na posesji. Oznacza to, że ochroną możesz objąć np. budynki gospodarcze, ogrodzenie czy podjazd.

Jak określić sumę ubezpieczenia?

Ważną kwestią jest również oszacowanie wartości ubezpieczanego mienia. Od tego będzie zależała wysokość wypłaconego odszkodowania. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia ustaloną w danym towarzystwie. Oznacza to, że przyznane Ci odszkodowanie będzie maksymalnie wynosiło tyle, na ile określona jest górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela. Dotyczy to również sytuacji, gdy wartość Twojej nieruchomości została wyceniona znacznie wyżej ustalonego pułapu.Ważną kwestią jest również oszacowanie wartości ubezpieczanego mienia. Od tego będzie zależała wysokość wypłaconego odszkodowania. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia ustaloną w danym towarzystwie. Oznacza to, że przyznane Ci odszkodowanie będzie maksymalnie wynosiło tyle, na ile określona jest górna granica odpowiedzialności finansowej ubezpieczyciela. Dotyczy to również sytuacji, gdy wartość Twojej nieruchomości została wyceniona znacznie wyżej ustalonego pułapu.

Jakie produkty ubezpieczeniowe dokupić do polisy?

Podczas konfigurowania zakresu ochrony, warto rozważyć wykupienie dodatkowych produktów. Zwykle towarzystwa oferują atrakcyjne warunki dla pakietów, które uwzględniają również OC w życiu prywatnym i domowe assistance. Rozszerzenie polisy o takie elementy uchroni Ci od odpowiedzialności finansowej za szkody wyrządzone osobom trzecim. Ponadto zagwarantuje Ci pomoc specjalistów, jeżeli dojdzie do awarii w Twoim mieszkaniu.Podczas konfigurowania zakresu ochrony, warto rozważyć wykupienie dodatkowych produktów. Zwykle towarzystwa oferują atrakcyjne warunki dla pakietów, które uwzględniają również OC w życiu prywatnym i domowe assistance. Rozszerzenie polisy o takie elementy uchroni Ci od odpowiedzialności finansowej za szkody wyrządzone osobom trzecim. Ponadto zagwarantuje Ci pomoc specjalistów, jeżeli dojdzie do awarii w Twoim mieszkaniu.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie?

Najlepszym sposobem, aby kupić dobrą polisę i nie przepłacać, jest przeanalizowanie ofert różnych towarzystw. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora online, dzięki któremu dowiesz się, w której firmie dostaniesz najkorzystniejsze ubezpieczenie. Dobrym pomysłem jest ponadto śledzenie aktualnych rankingów najlepszych ubezpieczycieli na rynku. Zestawienie jest tworzone w oparciu o atrakcyjność oferowanych produktów oraz warunków umowy i poziom zadowolenia dotychczasowych klientów. Mając do dyspozycji takie narzędzia, masz szansę, aby znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie dla swojego domu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO