Zwycięstwo koszykarzy AZS UJK Kielce

wtorek, 12 grudnia 2023 21:02 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zawodnicy AZS UJK Kielce wygrali przed własną publicznością z zespołem Inter-bud Oknoplast Kraków 66:62 w 15. kolejce koszykarskiej 2. Ligi Mężczyzn.

Przed spotkaniem podopieczni Rafała Gila znajdowali się na 13. miejscu w tabeli, zaś rywale z Krakowa dwa oczka niżej. W pierwszej kwarcie, Akademikom udało się zbudować czternastopunktową przewagę, a ta część gry zakończyła się ośmiopunktową zaliczką (21:13). Dużo gorzej wyglądało drugie dziesięć minut. Na przerwę zawodnicy schodzili przy remisie 33:33.

Trzecia kwarta miała wyrównany przebieg, ale w końcówce drużyna w Kielc wyszła na dziesięciopunktowe prowadzenie. Emocje towarzyszyły spotkaniu do końca. Ostatecznie Akademicy zwyciężyli czterema punktami.

Punkty dla AZS UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk, Jakub Lewandowski – 18; Piotr Osiakowski – 11; Piotr Łosiak – 10; Oskar Lesisz – 6; Igor Wierzbicki – 3.

Kolejny mecz kieleccy koszykarze rozegrają z piątą w tabeli grupy C 2. Ligi Mężczyzn – Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 18.30 w Uniwersyteckim Centrum Sportu w Kielcach.