Zwycięski marsz Korony Handball trwa

niedziela, 28 lutego 2016 16:36 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarki ręczne Korony Handball odniosły czwarte z rzędu zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach. Tym razem kielczanki na wyjeździe pokonały 28:26 MTS Kwidzyn i umocniły się na drugim miejscu w tabeli.

Podopieczne Tomasza Popowicza w Kwidzynie zagrały bez trzech kontuzjowanych zawodniczek: Dominiki Więckowskiej, Karoliny Mochockiej i Izabeli Kaźmiruk.

Od początku spotkania przewagę miały gospodynie, które w 37. minucie prowadziły już różnicą pięciu trafień (12:17). Kielczanki zdołały się podnieść i już po ośmiu minutach doprowadziły do remisu (18:18), a później odwróciły losy rywalizacji i wygrały w całym meczu wygrały 28:26.

Korona Handball dzięki wygranej w Kwidzynie umocniła się na drugiej pozycji w tabeli. W następnej kolejce, która zostanie rozegrana dopiero 6 kwietnia kielczanki podejmą przed własną publicznością trzecią drużynę rozgrywek - SPR Olkusz.

MTS Kwidzyn - Korona Handball 26:28 (12:10)

Korona Handball: Januchta, Hibner - Rosińska 10 (1), Małecka 6, Nowak 5, Zimnicka 3, Janczyk 1, Rozmus 1, Kędzior 1, Skowrońska 1, Czubaj, Kowalska, Hajduk.