Zawodniczka KKL-u Kielce z „brązem” mistrzostw Polski

niedziela, 07 listopada 2021 18:13 / Autor: Damian Wysocki

Sabina Jarząbek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w biegu na 5 kilometrów.

Zawody „Niepodległa Piątka” zostały rozegrane na koronie PGE Narodowego w Warszawie. Zawodniczka KKL-u pokonała dystans w 16 minut i 18 sekund, bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy. Mistrzynią Polski została Izabela Paszkiewicz z AZS-u UMCS Lublin (16:11), a srebro zdobyła Monika Jackiewicz z MKL Szczecin (16:16).

– Bieg nie należał do łatwych, największą przeszkodą był wiatr, który szalał po Stadionie Narodowym. Mimo to, od początku ruszyłam mocno w pierwszej grupie. Po trzech kilometrach wyszłam na trzecią pozycję, jednak Iwona Bernardelli nie dała za wygraną i zgubiłam ją dopiero na półtora kilometra przed metą. Wiedziałam, że mam na plecach mocne zawodniczki i każdy błąd mógł mnie kosztować utratę medalu. Dlatego mocno biegłam do samego końca, tak mocno, że aż prawie dogoniłem drugą zawodniczkę – powiedziała nam Sabina Jarząbek.