Zawodniczka KKL-u, Katarzyna Furmanek, jedenasta w Europie. Srebro dla Włodarczyk

wtorek, 11 czerwca 2024 11:58 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

Reprezentantka Polski i zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, Katarzyna Furmanek, zajęła 11. miejsce na trwających mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, które odbywają się w Rzymie.

28-latka w weekend jako jedna z trzech Polek wywalczyła sobie awans do poniedziałkowego finału rzutu młotem. Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego osiągnęła dwunasty wynik (68,66m).

W samym finale poprawiła najlepszą odległość 84 centymetry, co dało jej 11. lokatę w Europie, ale trzecie w kadrze Biało-Czerwonych. Siódma była bowiem Malwina Kopron (69,72), a srebro na szyi zawiesiła najbardziej utytułowana Anita Włodarczyk z wynikiem 72,92.

Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyła za to Włoszka, Sara Fantini (74,08). Skład podium uzupełniła Francuzka, Rose Loga (72,68).