Zawodnicy PGE VIVE wyróżnieni za kapitalny mecz z PSG

niedziela, 28 kwietnia 2019 22:02 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w sobotę rozegrali kapitalne zawody przeciwko faworyzowanemu Paris Saint Germain, wygrywając aż dziesięcioma bramkami 34:24. Ich doskonała postawa nie przeszła bez echa przy wyróżnieniach przyznawanych przez EHF.

Do najlepszej "siódemki" pierwszych ćwierćfinałowych spotkań zostali wybrani Uładzisłau Kulesz i Blaż Janc. Pierwszy z nich rozegrał swój najlepszy mecz w Lidze Mistrzów. Rosły lewy rozgrywający zdobył sześć bramek oraz popisał się trzema asystami. Janc na swoim koncie zapisał cztery trafienia oraz asystę, dodatkowo znakomicie radził sobie w defensywie.

Wyróżnienie nie mogło ominąć również Władimira Cupary. Bramkarz kieleckiego klubu w sobotnim spotkaniu bronił z 37-procentową skutecznością. Jedna z jego parad została uznana za najlepszą w tej serii. Dziennikarze EHF TV wybrali tę z 11. minuty, kiedy serbski golkiper w tylko sobie wiadomy sposób odbił rzut Luca Abalo z prawego skrzydła (zobacz TUTAJ).

W gronie pięciu najefektowniejszych goli kolejki znalazło się trafienie Julena Aginagalde z 23. minuty sobotniego pojedynku. Hiszpan popisał się świetną zbiórką, po czym nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi PSG (zobacz TUTAJ).

Eskperci EHF TV uznali również, że najlepszą atmosferę podczas ćwierćfinałowych spotkań stworzyli kibice w Hali Legionów.