Z rezerwami Spartaka na remis

czwartek, 28 stycznia 2021 15:43 / Autor: Damian Wysocki

W swoim pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji, Korona Kielce zremisowała z rezerwami Spartaka Moskwa 1:1. W starciu z dwunastą drużyną rosyjskiej 2. ligi, trener Maciej Bartoszek ponownie przetestował ustawienie z trójką środkowych obrońców.

Od początku inicjatywa należała do Korony. W pierwszych minutach szczególnie aktywny był Rafał Kobryń. Żadne z dośrodkowań prawego wahadłowego nie zostało jednak wykorzystane.

W 24. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Marko Pervan. Piłka minimalnie minęła słupek.

W 32. minucie chorwacki pomocnik dobrze dograł piłkę z lewej strony, a strzałem z kilku metrów w siatce umieścił ją Emile Thiakane.

W przerwie trener Maciej Bartoszek zdecydował się na zmianę całej „jedenastki”. Drugą część kielczanie mogli rozpocząć w wymarzony sposób. Tuż po rozpoczęciu błąd popełniła obrona rosyjskiego drugoligowca. Strzał z 16 mera oddał Hugo Diaz, ale piłka przeleciała obok słupka.

W 56. minucie było już 1:1. Witalij Djakow popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z 18 metra.

Następne fragmenty przyniosły przede wszystkim grę w środku pola, bez klarownych sytuacji strzeleckich.

Był to pierwszy z trzech sparingów, które Korona rozegra w Turcji. Kolejnych rywali „żółto-czerwonych” poznamy w najbliższym czasie.

Korona Kielce – Spartak II Moskwa 1:1 (1:0)

Bramki: Thiakane 32’ – Djakow 56’

Korona (I połowa): Kozioł – Kobryń, Szarek, Zebić, Szywacz, Lisowski – Pervan, Gąsior, Oliveira, Łysiak – Thiakane

Korona (II połowa): Sandach – Podgórski (73’ Turek), Szymusik, Prętnik, Grzelak, Kordas – Bielka, Diaz, Petrović, Rybus – Yilmaz