Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Z Nowin do rezerw Korony

poniedziałek, 02 stycznia 2023 17:28 / Autor: Damian Wysocki
Z Nowin do rezerw Korony
Z Nowin do rezerw Korony
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Mariusz Ludwinek został nowym trenerem rezerw Korony Kielce. Na stanowisku zastąpił Mariusza Arczewskiego, który dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu.

48-latek jest doskonale znany w świętokrzyskiej piłce. Od lipca 2015 roku prowadził GKS Zio-Max Nowiny, z którym awansował do czwartej ligi, a w ostatnich sezonach bił się z nim o awans o szczebel wyżej. Wcześniej pracował w Zrywie Łopuszno, MKS-ie Stąporków, Granacie Skarżysko-Kamienna, Naprzodzie Jędrzejów i Skale Tumlin. W przeszłości prowadził również grupy młodzieżowe Korony.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie móc wejść w struktury takiego klubu, jak Korona i dostać możliwość prowadzenia drugiego zespołu. Jednocześnie jest to bardzo duże wyzwanie. Na poziomie województwa świętokrzyskiego Korona jest najlepsza, to absolutnie nie ulega wątpliwości. Natomiast kieleckie rezerwy również znajdują się na jednym z najwyższych poziomów, jaki jest w naszym regionie – mówi Mariusz Ludwinek.

Po rundzie jesiennej Korona II zajmuje ósme miejsce w trzecioligowej tabeli.

– Ta drużyna jest złożona z młodych ludzi, którzy chcą robić kariery, także ta rola jest dla mnie i wyróżnieniem, i ogromnym sprawdzianem. Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom. Tak jeszcze historycznie, zdarzyło mi się już pracować w „żółto-czerwonych” barwach. Kilka lat temu, jeszcze w pierwszej lidze byłem trenerem chłopców z roczników 1992 i 1993, także wracam tutaj z miłą chęcią i z wielkim sentymentem. Czas pokaże, co z tego będzie – tłumaczy szkoleniowiec.

Jego asystentami będą Krzysztof Kiercz i Serhij Pyłypczuk. Za szkolenie bramkarzy będzie odpowiadał Piotr Gil, a za treningi motoryczne Mateusz Dziubek.

Rezerwy „żółto-czerwonych” rozpoczną przygotowania do drugiej części sezonu 10 stycznia. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO