Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
KONKURS SIERPIEŃ

SPORT

Yusuf będzie ogrywał się w Hiszpanii. Pokaże się też w Europie

środa, 06 lipca 2022 11:07 / Autor: Damian Wysocki
Yusuf będzie ogrywał się w Hiszpanii. Pokaże się też w Europie
Yusuf będzie ogrywał się w Hiszpanii. Pokaże się też w Europie
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Osiemnastoletni Faruk Yusuf, utalentowany szczypiornista Łomży Industrii Kielce, spędzi najbliższe dwa sezony w hiszpańskim Fraikin BM Granollers.

Decyzja o czasowym transferze Nigeryjczyka zapadła jakiś czas temu. W nowym sezonie, w zespole mistrza Polski będzie panowała duża konkurencja na prawej stronie. Na rozegraniu będą mogli grać Alex Dujszebajew, Nedim Remili i Paweł Paczkowski. Do tego dochodzą skrzydłowi Arkadiusz Moryto i Benoit Kounkoud. Przy takim zestawieniu gracz z Afryki nie mógłby liczyć na regularne występy.

Faruk Yusuf będzie zbierał doświadczenie w Granollers – drugiej drużynie poprzedniego sezonu Ligi ASOBAL. Podopieczni Antonio Ramy będą rywalizować w Lidze Europejskiej. Nigeryjczyk będzie miał szansę do częstych występów, bo na prawym rozegraniu gra tam tylko Alejandro Marquez.

– Faruk to dla mnie wielki talent, ale żeby się rozwijać, musi dużo grać. Tam mamy pewność, że będzie miał dużo minut na boisku, dlatego wypożyczamy go, a w naszej drużynie zostanie doświadczony już Paweł Paczkowski – mówi Bertus Servaas, prezes Łomży Industrii. 

Umowa Faruka Yusufa z kieleckim klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku, ale zawiera opcję przedłużenia o kolejna dwa lata.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO