Wysokie zwycięstwo Łomży Vive na starcie sezonu

sobota, 04 września 2021 17:54 / Autor: Damian Wysocki

W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu PGNiG Superligi, Łomża Vive Kielce pokonała na wyjeździe Sandrę Spa Pogoń Szczecin 34:20.

– To bardzo wymagający przeciwnik. Jeśli gramy z nim w pierwszych kolejkach, jest ciężej – mówił przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener kieleckiej drużyny.

Te słowa znalazły potwierdzenie w pierwszej połowie. Po sześciu minutach gospodarze prowadzili 4:2. Kolejne fragmenty przyniosły wyrównaną grę.

W 24 minucie, po golach Szymona Sićki i Arcioma Karalioka, mistrzowie Polski prowadzili 12:10. Szczecinianie zdołali błyskawicznie wyrównać. Na domiar złego, na półtorej minuty przed zejściem do szatni czerwoną kartkę za uderzenie rywala w twarz w obronie otrzymał Uładzisłau Kulesz. Kielczanie zdołali utrzymać skromną, jednobramkową przewagę. Tuż przed przerwą gola na 14:13 zdobył Arkadiusz Moryto.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyraźnie uspokoili sytuację tuż po wznowieniu. Nie dali sobie rzucić gola przez osiem minut, a sami w tym czasie zaliczyli pięć trafień.

Do końca spotkania kielczanie sukcesywnie powiększali przewagę, ostatecznie wygrywając 34:20. Najskuteczniejsi byli leworęczni. Branko Vujović, Arkadiusz Moryto i Sigvaldi Gudjonsson zdobyli po pięć bramek.

Łomża Vive rozegra kolejny mecz w środę. W Hali Legionów podejmie Gwardię Opole (godz. 19).

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Łomża Vive Kielce 20:34 (13:14)

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – Nahi 3, Migallon-Naranjo 2, Gębala 1, Sićko 4, Kulesz, Karacić 1, Vujović 5, Faruk 3, Moryto 5, Gudjonsson 5, Karaliok 3, Tournat 2