[WYNIKI I TABELA] Łomża Vive liderem. Sensacje w Bukareszcie i Porto

czwartek, 28 października 2021 22:32 / Autor: Damian Wysocki

Łomża Vive Kielce wysunęła się na prowadzenie w tabeli grupy B Ligi Mistrzów. Wszystko dzięki sensacyjnym wynikom czwartkowych spotkań.

W środę podopieczni Tałanta Dujszebajewa odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując w Hali Legionów Paris Saint-Germain 38:33.

W czwartek punkty straciły, idące do tej pory na równi z nimi, Telekom Veszprem i FC Barcelona. Wicemistrz Węgier przegrał na wyjeździe z Dinamem Bukareszt 29:31. „Duma Katalonii” zremisowała w Porto 33:33. Długo zanosiło się na jeszcze większą sensację, bo na początku drugiej połowy „Smoki” prowadziły już siedmioma bramkami.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Flensburg-Handewitt, który pokonał u siebie Motor Zaporoże 33:27.

Łomża Vive Kielce przewodzi grupie z dziesięcioma punktami na koncie. Druga Barcelona ma „oczko” mniej. Oba zespoły zmierzą się tuż po przerwę reprezentacyjnej. Spotkanie w Palau Blaugrana zostanie rozegrane w czwartek, 18 listopada (godz. 20.45).

Przypomnijmy, pierwsze i drugie miejsce jest premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału.