lody z balic sport

Wyjazdowe przełamanie w Łodzi. Korona wyczekała i wypunktowała Widzewa

piątek, 04 października 2024 22:16 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 0:1.

I Połowa

3 minuta: Alvarez podał w pole karne do Krajewskiego, a ten uderzył w boczną siatkę.

18’: Długie podanie przeleciało nad głową Długosza i doszło do Cybulskiego. Młody skrzydłowy próbował lobować Mamlę, który wyszedł z bramki, jednak uderzył za wysoko.

29’: Fornalczyk kiwnął dwóch zawodników w polu karnym i oddał strzał, który odbił Gikiewicz. Futbolówka uderzyła w Dalmau, który stał przed pustą bramką. Hiszpan skiksował i piłka wylądowała w rękach bramkarza gospodarzy.

35’: Alvarez zagrał do Sypka, a ten efektownie oddał mu piłkę wyprowadzając do okazji strzeleckiej, lecz strzał Hiszpana w ostatniej chwili zablokował Pięczek.

41’: Fornalczyk odebrał piłkę na połowie Widzewa i popędził w pole karne. Gdy koledzy prosili go o podanie młody skrzydłowy oddał strzał po ziemi, lecz bez problemu złapał go Gikiewicz.

II Połowa

50’: Cybulski wyłożył piłkę na jedenastkę Kerkowi, lecz strzał pomocnika Widzewa zablokował Resta.

52’: Remacle zagrał za obrońców i do futbolówki popędził Fornalczyk, lecz młodzieżowiec kopnął prosto w Gikiewicza. Po chwili Koroniarze wrzucili piłkę w pole karne, lecz Dalmau uderzył tam, gdzie stał golkiper rywali.

65’: Dośrodkowanie w pole karne Korony wybite przez obrońców. Piłkę przed polem karnym zgarnął Żyro i uderzył, lecz efektownie pofrunął i interweniował Mamla.

77’: Nagamatsu podał do Remacla, a ten piętką oddał mu piłkę. Japończyk uderzył na bramkę, lecz w środek i bardzo lekko.

80’: Remacle odebrał piłkę na połowie boiska i popędził z nią Błanik, lecz Shehu sfaulował go przed polem karnym. Skrzydłowy podszedł do stałego fragmentu gry i uderzył. Następnie futbolówka odbiła się od Kerka i zmyliła Gikiewicza, który odbił ją przed siebie. Najlepiej ze wszystkich w tej sytuacji odnalazł się Nagamatsu i strzelił na 0:1.

Widzew Łódź – Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramka: Nagamatsu 80’

Widzew: Gikiewicz – Krajewski (Kastrati 56'), Żyro, Ibiza, Kozlovsky (Silva 75’) – Alvarez, Shehu (Hamulić 84’), Kerk – Sypek (Łukowski 56'), Rondić, Cybulski (Gong 75').

Korona: Mamla – Długosz (Zwoźny 46’), Trojak, Resta, Pięczek, Matuszewski – Hofmeister, Remacle (Kamiński 86’) – Nuno (Nagamatsu 62’), Fornalczyk (Błanik 62’) – Dalmau (Szykawka 69’).

Żółte kartki: Shehu – Zapytowski, Nuno, Fornalczyk, Trojak.

Sędzia: Daniel Stefański

Widzów: 16 692