Wyjazdowa porażka koszykarzy AZS UJK

poniedziałek, 09 listopada 2020 10:27 / Autor: Sebastian Kalwat

W 6. kolejce rozgrywek drugiej ligi koszykarzy, AZS UJK Kielce przegrał na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka 87:93. Była to czwarta porażka ''Akademików'' w szóstym spotkaniu tego sezonu.

Niestety, bardzo źle w ten mecz weszli kielczanie. Po pierwszej kwarcie przegrywali 12 punktami i na pewno nie był to dobry prognostyk na dalszą część rywalizacji. W drugiej kwarcie gospodarze powiększyli swoje prowadzanie, które na półmetku spotkania wynosiło już 23 "oczka".

Trzecia partia była już sporo lepsza i w niej triumfowali podopieczni Rafała Gila (21:17).

Do ostatniej kwarty kielczanie przystępowali mając 19 punktów straty. Bardzo dobra gra i wysoka skuteczność rzutów spowodowała, iż "Akademicy" zwyciężyli 35:22, jednak okazało się to zbyt mało, aby myśleć o końcowej wygranej lub choćby o dogrywce. Ostatecznie zawodnicy AZS-u przegrali z Sokołem 87:93.

Kolejny mecz kielczanie rozegrają już w środę o godzinie 14. Ich rywalem w zaległym meczu 3. kolejki będzie UNB AZS UMCS Start Lublin .

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UJK Kielce 93:87 (26:14, 28:17, 17:21, 22:35)

Sokół: Motel 22, Szczerbatiuk 20, Słoniewski 16,  Abdelaal 10, Karpik 5, Łapiński 4, Łysiak 3, Pstrokoński 2, Kazimierczuk, Orłowski.

AZS UJK: Nowik 18, Jagiełło 18, Czapla 12, Sowa 11, Osiakowski 9, Parszewski 9, Zygmunciak 5, Fugiński 3, Wierzgała 2.