Wielki mecz! Wielkie zwycięstwo! Łomża Vive lepsza od PSG

środa, 27 października 2021 20:21 / Autor: Damian Wysocki

W hitowym meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Łomża Vive Kielce pokonała w swojej hali Paris Saint-Germain 38:33.

Zgodnie z zapowiedziami, oba zespoły od początku narzuciły szybkie tempo. Brakowało im jednak skuteczności. W trzeciej minucie wynik otworzył Nedim Remili. Szybko odpowiedział Branko Vujović.

Boiskową sytuację szybciej opanowali kielczanie. Skuteczne interwencje zaczął notować Andreas Wolff, a w 11. minucie po dwóch golach Szymona Sićki Łomża Vive prowadziła 7:5.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dobrze bronili. Kilka chwil później odskoczyli już na cztery trafienia. Jedynym minusem było to, że już po 22. minutach dwie kary na swoim koncie miał Tomasz Gębala. Łomża Vive dobrze radziła sobie jednak w grze w osłabieniu. Bardzo dobrze wyglądał jej atak pozycyjny.

W 27. minucie po trafieniu Sigvaldiego Gudjonssona gospodarze prowadzili 18:12. Mieli też szansę na to, aby wyjść na siedmiobramkowe prowadzenie. Na krótką chwilę zacięła się jednak ich skuteczność. Łomża Vive na przerwę schodziła przy wyniku 19:14. Bardzo dobre zawody rozgrywał Andreas Wolff, który odbił 8 z 21 piłek, co dało mu 38 procent skuteczności.

W drugiej części paryżanie rzucili się do odrabiania strat. Przeszli na obronę 5:1. Początkowo im się to udawało. Zredukowali straty do dwóch bramek. Po kilku minutach było 21:19 dla mistrzów Polski.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wyprowadzili jednak serię ciosów. Błyskawicznie uzyskali siedem trafień przewagi.

Paryż nie zdołał się do nich zbliżyć. Tałant Dujszebajew często decydował się na grę z dwoma kołowymi. Łomża Vive finalnie wygrała 38:33.

Łomża Vive ma na swoim koncie 10 punktów, PSG o połowę mniej. Kielczanie rozegrają kolejny mecz 18 listopada. Po przerwie reprezentacyjnej zmierzą się na wyjeździe z FC Barceloną.

Łomża Vive Kielce – Paris Saint-Germain 38:33 (19:14)