Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Więcej przypadków koronawirusa w Koronie. Kolejny mecz dopiero w listopadzie?

środa, 21 października 2020 14:15 / Autor: Damian Wysocki
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki

Korona Kielce poinformowała o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród zawodników i członków sztabu szkoleniowego. Możliwe, że "żółto-czerwoni" wrócą do gry dopiero w listopadzie.

Cała kadra kieleckiego klubu została skierowana na badania wymazowe po tym, jak wyryto zakażenie u jednego z członków sztabu szkoleniowego. Wszyscy zostali poddani samoizolacji. W środę okazało się, że część zawodników otrzymało dodatnie wyniki.

''Testami objęci byli piłkarze z kadry pierwszego zespołu oraz członkowie sztabu szkoleniowego. Klub w konsultacji z Sanepidem wdrożył wszystkie niezbędne procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zostali skierowani na kwarantannę'', poinformował klub w swoim oświadczeniu.

Złożono też wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie zaplanowanego na sobotę (godz. 12.40) meczu w Kielcach ze Stomilem Olsztyn. Najprawdopodobniej o to samo klub poprosi w przypadku pucharowego spotkania z Arką Gdynia, które zaplanowane jest na 31 października.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO