Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

[WIDEO] Od „Bandy Świrów” do „Bandy Kuziego”

piątek, 30 czerwca 2023 20:00 / Autor: Damian Wysocki
[WIDEO] Od „Bandy Świrów” do „Bandy Kuziego”
[WIDEO] Od „Bandy Świrów” do „Bandy Kuziego”
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Pora na ostatni, piąty odcinek cyklu „50 lat jak jeden dzień”. Opowiadamy w nim o czasach współczesnych. Od „Bandy Świrów” do drużyny Kamila Kuzery, która w minionych miesiącach zanotowała kapitalną walkę o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie, dzięki której świętowanie jubileuszu będzie bardzo radosne.

Program rozpoczęliśmy od wspomnienia drużyny Leszka Ojrzyńskiego, która przed sezonem 2011/12 była typowana jako główny kandydat do spadku. Nieznany do tej pory szerszemu gronu sa, bił się o mistrzostwo Polski. „Żółto-czerwoni” rozpoczęli rozgrywki od dziewięciu meczów bez porażki. Byli liderem. Dwie kolejki przed końcem tracili dwa punkty do pierwszego miejsca. Po porażkach z Widzewem Łódź i Legią Warszawa zakończyli zmagania na 5. lokacie.

Po ponad dwuletnim okresie pracy Leszka Ojrzyńskiego, po jego niespodziewanym zwolnieniu, losy zespołu powierzono Jose Rojo Martinowi Pachecie. W kolejnych sezonach drużynę prowadzili Ryszard Tarasiewicz i Marcin Brosz.

W sezonie 2016/17 „żółto-czerwoni” po raz trzeci w historii zajęli 5. miejsce na koniec sezonu. Kolejną charakterną drużynę stworzył Maciej Bartoszek. Kolejne lata przyniosły erę niemieckich rządów zakończoną spadkiem. Zespół musiał wstać z kolan, co się w pełni udało.

Ostatnie lata wspominaliśmy z Kamilem Kuzerą, Tomaszem Wilmanem, Maciejem Korzymem i Piotrem Malarczykiem.

Program można obejrzeć na kanale Korony Kielce na YouTube, ale również na stronach internetowych kilku redakcji: „Echa Dnia”, CKsport.pl, TVP3 Kielce, Polskiego Radia Kielce, Radia eM Kielce oraz wKielcach.info.

[WIDEO] 50 LAT JAK JEDEN DZIEŃ. Tak zaczęła się historia Korony 

[WIDEO] 50 LAT JAK JEDEN DZIEŃ. Koroniarze z krwi i z kości. Dekada 83-93

[WIDEO] Bieda i złote czasy Nidy Gips. Dekada 93-03

[WIDEO] Najpiękniejsze chwile, ale też najczarniejsza karta. Dekada czasów Kolportera

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO