Ważna wygrana AZS-u UJK w Kutnie

poniedziałek, 15 marca 2021 11:45 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W spotkaniu 24. kolejki II ligi koszykówki, AZS UJK Kielce pokonał na wyjeździe KS Kutno 91:69. Podopieczni trenera Rafała Gila zbliżyli się do miejsc premiowanych występami w play-off.

Lepiej ten mecz rozpoczęli zawodnicy gospodarzy. Po pierwszej kwarcie prowadzili 22:20 i zapowiadało się, iż kielczan czeka w Kutnie bardzo trudna przeprawa.

Potwierdziło się to również w drugiej części, ponieważ prowadzenie rywali AZS-u wzrosło o cztery punkty i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 43:37.

To, co zdarzyło się w drugiej odsłonie, śmiało można nazwać odrodzeniem. Całkowicie odmienieni wyszli na trzecią kwartę kielczanie, którzy grali jak z nut i wygrali aż 31:13.

Bardzo podobny scenariusz miała ostatnia kwarta. Również zdecydowanie wygrali ją podopieczni trenera Rafała Gila i ostatecznie pokonali KS Kutno 91:69, druga połowę wygrywając 54:26!

Świetne zawody w barwach "Akademików" rozegrał Błażej Sowa, który zdobył 23 punkty i był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku. Do swojego dorobku dołożył także 7 zbiórek i 3 asysty. Double-double, czyli podwójną zdobycz osiągnęli także Arkadiusz Adamczyk (11 punktów, 10 zbiórek) oraz Maciej Parszewski (11 punktów, 10 zbiórek).

Z dorobkiem 33 punktów AZS zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli.

W 25. kolejce kielczanie podejmą we własnej hali KK AZS UW Warszawa. To spotkanie odbędzię się w sobotę 20 marca o godzinie 16.

KS Kutno - AZS UJK Kielce 69:91 (22:20, 21:17, 13:31, 13:23)

KS Kutno: Stopierzyński 15, Krawiec 10, Ćwirko-Godycki 10, Poznański 8, Kowalski 8, Stachera 7, Podworski 6, Lewandowski 3, Ślebocki 2, Popławski.

AZS UJK: Sowa 23, Jagiełło 12, Adamczyk 11, Parszewski 11, Czapla 10, Nowik 10, Fugiński 9, Lis 3, Zygmunciak 2, Grad.