Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Wałach wraca do Kielc. Problemy nowego bramkarza mistrza Polski

środa, 19 lipca 2023 15:23 / Autor: Damian Wysocki
Wałach wraca do Kielc. Problemy nowego bramkarza mistrza Polski
Wałach wraca do Kielc. Problemy nowego bramkarza mistrza Polski
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Jak udało nam się ustalić, w przyszłym sezonie Barlinek Industria Kielce, postawi na tercet bramkarski. Sandro Mestrić, nowy zawodnik 20-krotnego mistrza Polski, ma problem z plecami.

Poprzedni sezon był ostatnim w kieleckim klubie dla Mateusza Korneckiego. 29-latek podpisał umowę z niemieckim ThSV Eisenach.

Jego miejsce w kadrze ma zająć Chorwat Sandro Mestrić, który ostatnio bardzo dobrze radził sobie w słoweńskim RD Riko Ribnica. W sezonie 2021/22 został wybrany najlepszym bramkarzem tamtejszej ligi. Jak udało nam się ustalić, 27-latek zmaga się z urazem pleców. Po rozpoczęciu przygotowań i badaniach okaże się, jak długa czeka go przerwa.

Zgodnie z naszymi marcowymi informacjami, po dwóch latach do Kielc wraca Miłosz Wałach. Młody golkiper spędził ten czas na wypożyczeniu w Torus Wybrzeżu Gdańsk. Za 21-latkiem bardzo udany sezon, w którym odbił 203 piłki, notując blisko 35-procentową skuteczność. Swoją postawą przyczynił się do zajęcia przez Wybrzeże piątego miejsca na koniec sezonu.

Przygotowania z „żółto-biało-niebieskimi” powinien rozpocząć również Nikodem Błażejewski, który dołączył do zespołu w drugiej części sezon. On najprawdopodobniej będzie szykowany na wypożyczenie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO