Udany rewanż. Gołębiewski lepszy od Adamca

sobota, 01 kwietnia 2017 08:29 / Autor: Damian Wysocki

Po raz kolejny podczas mistrzostw Polski seniorów w boksie w finale kategorii do 75 kg rękawice skrzyżowali ze sobą pięściarze KKB RUSHH Kielce. Tym razem lepszy w „bratobójczym” pojedynku okazał się Bartosz Gołębiewski, który pokonał jednogłośnie na punkty Daniela Adamca. Tym samym 22-latek zrewanżował się klubowemu kodzedze za ubiegłoroczną porażkę w MP.

Obaj pięściarze podczas 88. Mistrzostw Polski, które rozgrywane Człopie w drodze do finału wygrali trzy walki. Bartosz Gołąbiewski pokonał kolejno: Roberta Pelca z Polonii 1912 Leszno,  Kamila Holkę z Orkana Gorzów Wielkopolski oraz Rafała Perczyńskiego z Akademii Walki Warszawa. Daniel Adamiec wyeliminował: Daniela Rożnowicza z Olimpu Lublin, Sebastiana Wiktorzaka z Olimpu Szczecin i Konrada Kozłowskiego z Fight Club Koszalin.

W Człopie rywalizowało w sumie stu piędziesięciu bokserów, w tym dziewięciu pięściarzy z województwa świętokrzyskiego. Oprócz Gołębiewskiego i Adamca  medal wywalczył Andrzej Kołton z KSZO Ostrowiec, który w kategorii do 91 kg sięgnął po „brąz”.